Przykład projektu z użyciem operatora CALL REST API.
Operator jest operatorem bliźniaczym z INPUT REST API i główne szczegóły konfiguracji są opisane na tym operatorze.
Występują jednak pewne różnice wynikające z faktu, że operator jest operatorem środkowym - wpiętym w magistralę, a co za tym idzie domyślnie przetwarzanie uruchamiane jest dla każdego rekordu Magistrala danych. W takim przypadku możliwe jest użycie bitów magistrali do budowy zarówno body jak i adresu wywoływanej usługi. Również dane zwracane przez serwis jak i wartość status code wstawiane są do każdego rekordu magistrali, dla którego nastąpiło wywołanie usługi. Możliwe jest również podanie wcześniej przygotowanych bitów do przechowania tych danych.
Zakładka Execution wymaga określenia czy wywołanie ma być w trybie Single execution (jeden raz dla wszystkich rekordów) czy dla każdego rekordu osobno. W polu Result target możliwe jest wybranie opcji Value into an existing column pozwalające na wybór kolumny z magistrali gdzie trafi rezultat zwracany przez serwis. Podobnie z pozostałymi kolumnami.
- W przypadku zaznaczenia trybu Single execution operator będzie się zachowywać jak operator INPUT REST API. Wykona się tylko raz. Zwróci magistralę wyjściową zbudowaną z jednego rekordu z wartością status code i rezultatem zwróconym z serwisu. Nie można będzie użyć bitów magistrali w budowie adresu usługi, parametrach wywołania itp.
- W przypadku wywołania dla każdego rekordu możliwe staje używanie bitów magistrali w budowie adresu, parametrów i body zapytania do usługi.
Jedyne miejsce możliwe do użycia bitów magistrali będzie w body typu raw, gdzie będzie możliwość zbudowania body wysyłanego do usługi z znacznikami LOOP i ENDLOOP.
Tekst w znacznikach zostanie powielony tyle razy ile było rekordów na magistrali wejściowej.
Wywołanie usługi nastąpi tyle razy ile będzie rekordów na magistrali wejściowej, a rezultat wywołania zostanie przekazany do bitów wskazanych w zakładce Execution.